Eurosport

TV Guide

 
 
 
  • Cycling

TOUR DE FRANCE - FLOTTE PRÆMIER OG DRAMATIK

I anden uge af Tour de France stiftede feltet for alvor bekendtskab med bjerge, da rytterne ramte Alperne. Her viste italienske Vincenzo Nibali stor styrke.

 

  • Football

Netop som VM er overstået har Eurosport fornøjelsen af at sende adskillige kampe direkte fra U19-EM, hvor morgendagens fodboldstjerner tørner sammen i kampen om

 

  • Football

Snart starter Bundesligaen igen. Som sædvanligt er Eurosport klar med flere live kampe ugentligt fra den bedste tyske fodboldliga.

 

  • Athletics

Fra den 23.-28. juli afvikles juniorverdensmesterskabet i atletik i den amerikanske by Eugene. Du kan se frem til at følge hele seks danske atleter.

 

  • Motorsports

I den kommende tid kan Eurosports seere glæde sig til adskillige timers live motorsport.

 

  • Fencing

Verdensmesterskaberne i fægtning er i gang, og Eurosport sender direkte fra den traditionsrige begivenhed.

 

  • Cycling

Eurosport har lanceret en kommentatorkonkurrence, som inviterer dig til at afprøve dine kommentatorevner og vinde unikke sportsoplevelser.

 

  • Football

Denne sommer bliver fyldt med fodbold på Eurosports kanaler.

 

Programoversigt

00:03
Cykling
CYKLING: Tour de France - 21. etape (133min)
08:34
Cykling
CYKLING: Tour of Wallonnie - 3. etape (57min)
09:31
Cykling
CYKLING: Tour de France - 21. etape (152min)
 
12:03
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Semifinale  (58min)
 
13:01
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Semifinale: Tyskland - Østrig (60min)
14:00
Cykling
CYKLING: Tour of Wallonnie - 3. etape (44min)
14:45
Cykling
CYKLING: Tour of Wallonnie - 4. etape (134min)
16:59
Cykling
CYKLING: LeMond of Cycling (18min)
17:17
Atletik
ATLETIK: Junior-VM fra Eugene, USA - Dag 6  (142min)
 
19:39
Boksning
BOKSNING: WBA VM-titlen, Tyskland - Let sværvægt: E. Maccarinelli (UK) - J. Brahmer (TYS) (127min)
21:45
Cykling
CYKLING: Home of Cycling - Episode 10 (43min)
22:28
Motocross
MOTOCROSS: VM fra Loket, Tjekkiet (32min)
23:01
Racerløb
RACERLØB: Blancpain Endurance Series fra Spa-Francorchamps, Belgien (58min)
23:59
Motorsport
MOTORSPORT: Tuesday Night Speed Date (3min)
 
00:00
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix, Polen - HS 134  (60min)
01:00
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Semifinale  (60min)
02:00
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Semifinale  (60min)
03:00
Cykling
CYKLING: Tour of Wallonnie - 3. etape (60min)
04:00
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Semifinale  (60min)
05:00
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Semifinale  (60min)
06:00
Atletik
ATLETIK: Junior-VM fra Eugene, USA - Dag 6  (120min)
08:00
Motocross
MOTOCROSS: VM fra Loket, Tjekkiet - RACE 1_MXGP_.  (30min)
08:30
Motocross
MOTOCROSS: VM fra Loket, Tjekkiet - RACE 2_MXGP_.  (45min)
09:15
Racerløb
RACERLØB: Porsche Super Cup fra Budapest, Ungarn (45min)
10:00
Cykling
CYKLING: Tour of Wallonnie - 3. etape (60min)
 
11:00
Cykling
CYKLING: Tour de France - 21. etape (45min)
11:45
Cykling
CYKLING: LeMond on Tour (15min)
12:00
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix, Polen - HS 134  (60min)
 
13:00
Fodbold
FODBOLD: Kvindernes U-19 EM, Norge - Finale: Holland - Spanien (60min)
14:00
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Semifinale  (75min)
15:15
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix, Polen - HS 134  (60min)
16:15
Atletik
ATLETIK: Junior-VM fra Eugene, USA - Dag 6  (120min)
 
18:15
Cykling
CYKLING: LeMond of Cycling (15min)
18:30
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix, Polen - HS 134  (90min)
20:00
Cykling
CYKLING: Tour of Wallonnie - 4. etape (60min)
21:00
Australian football
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League (120min)
23:00
Australian football
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League (60min)