Eurosport

TV Guide

 
 
 
  • Football

EUROSPORTS KANALER GIVER DIG BUNDESLIGA-BOLD HELE UGEN

Bendtner fik 90 minutter for Wolfsburg i weekenden, Højbjerg den sidste halve time og Kasper Hjulmands Mainz hentede sæsonens anden sejr i opgøret mod Dortmund.

 

  • Darts

Seerne kan den kommende måned se frem til hele fire stævner i løbet af den næste måned.

 

  • Motorsports

Lyden af de toptunede motorer og duften af benzin og brændt gummi. Det er lige før seerne kan fornemme det, når Eurosport inviterer seer med til racerløb.

 

  • Football

Eurosport tager seerne med til topfodbold for både kvinder og mænd, og det kommer alt sammen fra den tyske bundesliga.

 

  • Kampsport

Eurosport garanterer for blod, sved, og ja, måske endda tårer, når vi serverer en bred vifte af forskellige kampsportsgrene på vores kanaler.

 

  • Football

Du kan igen følge morgendagens store stjerner i UEFA Youth League live på Eurosports kanaler.

 

  • .

Eurosports kanaler byder på verdensklasse tennis, det bedste fra landevejene og meget mere i september.

 

Programoversigt

00:15
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix fra Almaty, Kasakhstan - HS 140  (62min)
01:17
Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend - Et 26 minutter langt magasin, der giver dig alt, der er værd at vide, om alle de bedste serier i motorsportens verden. (12min)
08:31
Speedway
SPEEDWAY: EM - 4. runde  (70min)
09:41
Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend (13min)
09:54
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix fra Almaty, Kasakhstan - HS 140  (79min)
 
11:13
Kano
KANO, USA - Finale, dag 2  (91min)
12:44
Sport
SPORT: WATTS (11min)
12:56
Speedway
SPEEDWAY: EM - 4. runde  (93min)
 
14:28
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix fra Almaty, Kasakhstan - HS 140  (79min)
15:48
Kano
KANO, USA - Finale, dag 2  (72min)
16:59
Sport
SPORT: Watts top 10 - Special Summer (30min)
17:30
Fodbold
FODBOLD: Eurogoals - Mål, resultater og stillinger fra Europas største ligaer (51min)
 
18:21
Speedway
SPEEDWAY: EM - 4. runde  (42min)
19:03
Dart
DART: British Open, England (103min)
20:45
Sport
SPORT: WATTS (12min)
20:58
Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment  (34min)
21:31
Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (53min)
22:24
Ridning
RIDNING: Horse Racing Time - Baden Baden (21min)
22:46
Kampsport
KAMPSPORT: King of Kings (82min)
 
00:00
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 2  (30min)
00:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 4: Wolfsburg (TYS) - Bayer Leverkusen (TYS) (60min)
01:30
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix fra Almaty, Kasakhstan - HS 140  (90min)
03:00
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 1  (30min)
03:30
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 2  (30min)
04:00
Kano
KANO, USA - Finale, dag 2  (90min)
05:30
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix fra Almaty, Kasakhstan - HS 140  (90min)
07:00
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 1  (30min)
07:30
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 2  (30min)
08:00
Kano
KANO, USA - Finale, dag 2  (60min)
09:00
Fodbold
FODBOLD: Goal Superstars - Marco Reus (30min)
09:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 4: Mainz (TYS) - Dortmund (TYS) (60min)
10:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 4: Wolfsburg (TYS) - Bayer Leverkusen (TYS) (60min)
 
11:30
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix fra Almaty, Kasakhstan - HS 140  (90min)
 
13:00
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 1  (30min)
13:30
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 2  (30min)
14:00
Kano
KANO, USA - Finale, dag 2  (90min)
15:30
Dart
DART: British Open, England (75min)
16:45
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix fra Almaty, Kasakhstan - HS 140  (90min)
 
18:15
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 1  (30min)
18:45
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 2  (30min)
19:15
Fodbold
FODBOLD: Bundesliga Højdepunkter (60min)
20:15
Kampsport
KAMPSPORT: King of Kings (120min)
22:15
Fodbold
FODBOLD: Eurogoals (45min)
23:00
Amerikansk fodbold
AMERIKANSK FODBOLD: NCAA Big Ten Conference, USA - Michigan State (USA) - Eastern Michigan (USA) (90min)