• Football

BUNDESLIGA PÅ EUROSPORT 2

Eurosport 2 følger op på endnu en målrig uge i Bundesligaen og ser frem mod flere mål i den kommende.

 

  • Snooker

Eurosport sender endnu mere snooker og denne gang direkte fra Gdynia i Polen, hvor der konkurreres om trofæet i European Tour.

 

  • Cross-Country Skiing

VM i langrend er i fuld gang, og nu ser vi frem mod turneringens sidste uge, hvor der fortsat er masser af spænding og underholdning på tapetet.

 

  • Basketball

Eurocuppen er gået ind i den afgørende fase begyndende med 1/8-finalerne denne uge.

 

  • Cycling

Eurosports seere kan se frem til det klassiske endagsløb Kuurne-Brussel-Kuurne, der sendes direkte den 4. marts.

 

  • Football

Eurosports kanaler er i fuld gang med et mesterår, hvor ikke mindre end 37 mesterskaber.

 

  • Winter Sports

Eurosport byder på VM, Junior-VM og en stribe World Cups denne uge.

 

  • All Sports

Stil spørgsmål til kommentatorerne

 

Programoversigt

00:59
Snooker
SNOOKER: Europa-Touren fra Gdynia, Polen - Dag 2  (54min)
08:31
Sport
SPORT: WATTS (11min)
08:43
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Bansko, Bulgarien - Damer, kombineret styrtløb  (24min)
09:06
Skihop
SKIHOP: VM fra Falun, Sverige - HS 134 Team  (63min)
10:10
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Garmisch Partenkirchen, Tyskland - Herrer, storslalom, 1. løb  (65min)
 
11:15
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Bansko, Bulgarien - Damer, superkombineret, slalom  (13min)
11:27
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Garmisch Partenkirchen, Tyskland - Herrer, storslalom, 2. løb  (85min)
12:52
Langrend
LANGREND: VM fra Falun, Sverige - Herrer, 50 km, massestart, klassisk stil  (188min)
 
16:00
Snooker
SNOOKER: Europa-Touren fra Gdynia, Polen - Semifinale  (127min)
 
18:07
Langrend
LANGREND: VM fra Falun, Sverige - Herrer, 50 km, massestart, klassisk stil  (49min)
18:57
Ridning
RIDNING: FEI World Cup fra Göteborg, Sverige (63min)
20:00
Snooker
SNOOKER: Europa-Touren fra Gdynia, Polen - Finale  (120min)
22:00
Skihop
SKIHOP: VM fra Falun, Sverige - HS 134 Team  (60min)
22:59
Langrend
LANGREND: VM fra Falun, Sverige - Herrer, 50 km, massestart, klassisk stil  (61min)
 
00:00
Kampsport
KAMPSPORT: Fight Club (90min)
01:30
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Bansko, Bulgarien - Damer, super-G  (30min)
02:00
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dortmund (TYS) - Schalke 04 (TYS) (60min)
03:00
Freestyle
FREESTYLE: FIS World Cup, Canada - Halfpipe  (60min)
04:00
Free ride
Free Ride: World Tour, Spanien (60min)
05:00
Snooker
SNOOKER: Europa-Touren fra Gdynia, Polen - Dag 2  (120min)
07:00
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dortmund (TYS) - Schalke 04 (TYS) (60min)
08:00
Freestyle
FREESTYLE: FIS World Cup, Canada - Halfpipe  (60min)
09:00
Snooker
SNOOKER: Europa-Touren fra Gdynia, Polen - Dag 2  (60min)
10:00
Snooker
SNOOKER: Europa-Touren fra Gdynia, Polen - 1/8 finale  (120min)
 
12:00
Freestyle
FREESTYLE: FIS World Cup fra Minsk, Hviderusland - Aerials  (75min)
 
13:15
Snooker
SNOOKER: Europa-Touren fra Gdynia, Polen - Kvartfinale  (105min)
15:00
Sport
SPORT: WATTS (15min)
15:15
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Monchengladbach (TYS) - SC Paderborn 07 (TYS) (135min)
17:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Werder Bremen (TYS) - Wolfsburg (TYS) (120min)
 
19:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesliga Højdepunkter (60min)
20:30
Snowboard
SNOWBOARD: FIS World Cup fra Park City, USA - Halfpipe  (60min)
21:30
Langrend
LANGREND: VM fra Falun, Sverige - Herrer, 50 km, massestart, klassisk stil  (60min)
22:30
Hurtigløb på skøjter
HURTIGLØB PÅ SKØJTER: VM fra Astana, Kazakhstan - Sprint  (90min)