Eurosport

TV Guide

 
 
 
  • Football

BUNDESLIGAEN PÅ EUROSPORT 2

Bayern München fortsætter i suveræn stil, mens Borussia Dortmund fik deres første sejr i otte kampe.

 

  • Winter Sports

Vinteren er snart over os, men så er der heldigvis en god undskyldning for at blive indendørs og se en masse vintersport på Eurosports kanaler.

 

  • Snooker

Endnu en gang viser Eurosport snooker i absolut topklasse, når vi sender LIVE fra European Tour.

 

  • Figure Skating

Det kommende stykke tid vil Eurosport 2 sende masser af kunstskøjteløb, og her kan seerne glæde sig til at se akrobatik i verdensklasse.

 

  • Basketball

Eurosport 2 sender LIVE fra Eurocup hver uge, så du kan glæde dig til fast at følge med.

 

  • Winter Sports

Vintersæsonen starter for alvor op i november på Eurosports kanaler.

 

Programoversigt

00:12
Fia wtcc
FIA WTCC: CARS THE WTCC MAGAZINE (34min)
00:46
Skihop
SKIHOP: Summer Grand Prix fra Klingenthal, Tyskland - HS 140  (43min)
08:36
Fia wtcc
FIA WTCC: CARS THE WTCC MAGAZINE (32min)
09:09
Skihop
SKIHOP: World Cup - Four Hills Tournament fra Oberstdorf, Tyskland - HS 137  (50min)
09:59
Skihop
SKIHOP: World Cup - Four Hills Tournament fra Garmisch Partenkirchen, Tyskland - HS 140  (56min)
10:54
Snooker
SNOOKER: Internationale mesteskaber fra Chengdu, Kina - Finale  (88min)
 
12:22
Sport
SPORT: WATTS (33min)
12:55
Skihop
SKIHOP: World Cup - Four Hills Tournament fra Innsbruck, Østrig - HS 130  (62min)
 
13:57
Skihop
SKIHOP: World Cup - Four Hills Tournament fra Bischofshofen, Østrig - HS 140  (60min)
14:58
Kunstskøjteløb
KUNSTSKØJTELØB: Grand Prix - Cup of Russia (123min)
17:00
Snooker
SNOOKER: Internationale mesteskaber fra Chengdu, Kina - Finale  (117min)
 
18:58
Skihop
SKIHOP: World Cup - Four Hills Tournament fra Innsbruck, Østrig - HS 130  (58min)
19:55
Skihop
SKIHOP: World Cup - Four Hills Tournament fra Bischofshofen, Østrig - HS 140  (61min)
20:57
Kampsport
KAMPSPORT: Fight Club (116min)
22:53
Tennis
TENNIS: Mats Point (37min)
23:29
Skihop
SKIHOP: World Cup - Four Hills Tournament fra Innsbruck, Østrig - HS 130  (62min)
 
00:00
Vægtløftning
VÆGTLØFTNING: VM fra Almaty, Kazakhstan - Mænd+105kg  (60min)
01:00
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show (30min)
01:30
Basketball
BASKETBALL: Eurocup - : Partizan NIS (SER) - Lietuvos Rytas (LIT) (90min)
03:00
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show (30min)
03:30
Basketball
BASKETBALL: Eurocup - : VEF Riga (LET) - Khimki (RUS) (90min)
05:00
Vægtløftning
VÆGTLØFTNING: VM fra Almaty, Kazakhstan - Kvinder +75kg  (60min)
06:00
Vægtløftning
VÆGTLØFTNING: VM fra Almaty, Kazakhstan - Mænd+105kg  (60min)
07:00
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Levi, Finland - Damer, slalom, 2. løb  (45min)
07:45
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Levi, Finland - Herrer, slalom, 2. løb  (45min)
08:30
Racerløb
RACERLØB: World Endurance Championships fra Bahrain, Bahrain (30min)
09:00
Motorcykel
MOTORCYKEL: Grand Prix fra Macau, Macau (45min)
09:45
Fia wtcc
FIA WTCC: VM fra Macau, Macau (30min)
10:15
Fia wtcc
FIA WTCC: VM fra Macau, Macau (30min)
10:45
Skihop
SKIHOP: World Cup - Four Hills Tournament fra Garmisch Partenkirchen, Tyskland - HS 140  (60min)
 
11:45
Skihop
SKIHOP: World Cup - Four Hills Tournament fra Innsbruck, Østrig - HS 130  (60min)
12:45
Kunstskøjteløb
KUNSTSKØJTELØB: Grand Prix - Cup of Russia (60min)
 
13:45
Motorsport
MOTORSPORT: GT Academy Masterclass (15min)
14:00
Amerikansk fodbold
AMERIKANSK FODBOLD: NCAA Big Ten Conference, USA - Illinois (USA) - Iowa (USA) (60min)
15:00
Basketball
BASKETBALL: Eurocup - : VEF Riga (LET) - Khimki (RUS) (60min)
16:00
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show (30min)
16:30
Fodbold
FODBOLD: Super League, Indien - : Mumbai City FC (IND) - FC Goa (IND) (60min)
17:30
Fodbold
FODBOLD: Super League, Indien - : Chennaiyin FC (IND) - FC Pune City (IND) (60min)
 
18:30
Kunstskøjteløb
KUNSTSKØJTELØB: Grand Prix - Cup of Russia (60min)
19:30
Tennis
TENNIS: Mats Point (30min)
20:00
Armlægning
ARMLÆGNING: PAL / NAL  (30min)
20:30
Dart
DART: British Open fra Jersey, Storbritannien (60min)
21:30
Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment  (30min)
22:00
Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (60min)
23:00
Stærk mand
STÆRK MAND: Champions League fra Rumænien (60min)