Eurosport

TV Guide

 
 
 

Programoversigt

00:26
Sport
SPORT: Watts top 10 - Special Christmas (33min)
01:00
Sport
SPORT: WATTS (28min)
08:31
Skihop
SKIHOP: World Cup, Rusland (55min)
09:26
Skiskydning
SKISKYDNING: World Cup fra Pokljuka, Slovenien - Kvindernes Sprint  (45min)
10:11
Skihop
SKIHOP: World Cup, Rusland (35min)
10:47
Nordisk kombination
NORDISK KOMBINATION: World Cup fra Lillehammer, Norge - HS 138 - HS 138 (80min)
 
12:07
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Val Gardena, Italien - Herrer, styrtløb  (95min)
 
13:41
Skihop
SKIHOP: World Cup fra Engelberg, Schweiz - HS137, kval  (39min)
14:20
Skiskydning
SKISKYDNING: World Cup fra Pokljuka, Slovenien - Mænd Sprint  (85min)
15:46
Skiskydning
SKISKYDNING: World Cup fra Pokljuka, Slovenien - Kvindernes Sprint  (60min)
16:45
Skihop
SKIHOP: World Cup fra Engelberg, Schweiz - HS137, kval  (59min)
17:45
Skiskydning
SKISKYDNING: World Cup fra Pokljuka, Slovenien - Mænd Sprint  (63min)
 
18:47
Skihop
SKIHOP: World Cup fra Engelberg, Schweiz - HS137, kval  (28min)
19:15
Ridning
RIDNING: Springning fra London, Storbritannien - Kingsland Christmas Speed Stakes  (60min)
20:15
Timbersports series
TIMBERSPORTS SERIES: VM fra  (33min)
20:49
Timbersports series
TIMBERSPORTS SERIES: VM fra  (34min)
21:22
Stærk mand
STÆRK MAND: Giants Live fra Sverige (33min)
21:55
Stærk mand
STÆRK MAND: Giants Live fra Sverige (34min)
22:29
Sport
SPORT: Watts top 10 - Special Christmas (34min)
23:04
Sport
SPORT: WATTS (14min)
23:18
Motorsport
MOTORSPORT: GT Academy Masterclass (21min)
23:39
Skiskydning
SKISKYDNING: World Cup fra Pokljuka, Slovenien - Mænd Sprint  (58min)
 
00:30
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show (30min)
01:00
Basketball
BASKETBALL: Eurocup - Regular Season Day 10: Khimki (RUS) - Zenith (RUS) (60min)
02:00
Basketball
BASKETBALL: Eurocup - Regular Season Day 10: Strasbourg (FRA) - Paris (FRA) (60min)
03:00
Kunstskøjteløb
KUNSTSKØJTELØB: Grand Prix - Grand Prix Finale (120min)
05:00
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show (30min)
05:30
Basketball
BASKETBALL: Eurocup - Regular Season Day 10: Khimki (RUS) - Zenith (RUS) (75min)
06:45
Basketball
BASKETBALL: Eurocup - Regular Season Day 10: Buducnost (MON) - PAOK (GRÆ) (90min)
08:15
Kunstskøjteløb
KUNSTSKØJTELØB: Grand Prix - Grand Prix Finale (60min)
09:15
Sport
SPORT: WATTS (15min)
09:30
Langrend
LANGREND: World Cup fra Davos, Schweiz - Herrer og kvinder - klassisk sprint  (45min)
10:15
Skiskydning
SKISKYDNING: World Cup fra Pokljuka, Slovenien - Kvindernes Sprint  (30min)
10:45
Snowboard
SNOWBOARD: FIS World Cup fra Montafon, Østrig - PSL Team  (75min)
 
12:00
Fodbold
FODBOLD: FIFA Club W.Cup fra Marrakech, Marokko - Semifinale: Cruz Azul (MEX) - Real Madrid (SPA) (45min)
12:45
Skiskydning
SKISKYDNING: World Cup fra Pokljuka, Slovenien - Kvindernes Sprint  (60min)
 
13:45
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Val Gardena, Italien - Herrer, styrtløb  (60min)
14:45
Skihop
SKIHOP: World Cup fra Engelberg, Schweiz - HS137, kval  (60min)
15:45
Kunstskøjteløb
KUNSTSKØJTELØB: Grand Prix - Grand Prix Finale (120min)
17:45
Skihop
SKIHOP: World Cup fra Engelberg, Schweiz - HS137, kval  (60min)
 
18:45
Skiskydning
SKISKYDNING: World Cup fra Pokljuka, Slovenien - Mænd Sprint  (60min)
19:45
Fodbold
FODBOLD: Optakt (30min)
20:15
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - : Mainz (TYS) - Bayern Munchen (TYS) (135min)
22:30
Skihop
SKIHOP: World Cup fra Engelberg, Schweiz - HS137, kval  (30min)
23:00
Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment  (30min)
23:30
Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (60min)