Eurosport
TV Guide
 
 
 

Programoversigt

00:39
Racerløb
RACERLØB: World Endurance Championships fra Silverstone, Storbritannien (33min)
01:12
Gt
GT: Blancpain, Frankrig (30min)
01:42
Rally
RALLY: Inside ERC (33min)
02:14
Fia wtcc
FIA WTCC: CARS THE WTCC MAGAZINE (33min)
02:48
Racerløb
RACERLØB: Tropheo Abarth Europe, Frankrig (27min)
08:31
Cykling
CYKLING: Amstel Gold Race, Holland (59min)
09:30
Snooker
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien - Dag 4  (87min)
10:58
Snooker
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien - Dag 5  (192min)
 
 
14:09
Cykling
CYKLING: Fleche Wallonne, Belgien (127min)
16:16
Snooker
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien - Dag 5  (134min)
 
18:31
Snooker
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien - Dag 5  (90min)
20:00
Snooker
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien - Dag 5  (179min)
22:59
Cykling
CYKLING: Fleche Wallonne, Belgien (61min)
 
01:32
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - : VFB Stuttgart (TYS) - Schalke 04 (TYS) (87min)
03:01
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 1  (28min)
03:28
Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 2  (22min)
03:51
Hockey
HOCKEY: European Hockey League - Finale  (70min)
05:01
Snooker
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien - Dag 4  (111min)
06:52
Cykling
CYKLING: Amstel Gold Race, Holland (92min)
08:24
Gt
GT: Blancpain, Frankrig (28min)
08:51
Racerløb
RACERLØB: World Endurance Championships fra Silverstone, Storbritannien (30min)
09:22
Racerløb
RACERLØB: Tropheo Abarth Europe, Frankrig (27min)
09:49
Cykling
CYKLING: Amstel Gold Race, Holland (71min)
10:59
Snooker
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien - Dag 5  (179min)
 
 
13:58
Fodbold
FODBOLD: Bundesliga Højdepunkter (52min)
14:50
Snooker
15:30
Snooker
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien - Dag 5  (179min)
 
18:30
Cykling
CYKLING: Fleche Wallonne, Belgien (91min)
20:00
Snooker
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien - Dag 5  (180min)
23:00
Boksning
BOKSNING fra Berlin, Tyskland - Sværvægt: C. Hammer (TYS) - K. Airich (TYS) (64min)