Eurosport

TV Guide

 
 
 

Programoversigt

00:06
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Tyskland - Serbien (76min)
08:33
Cykling
CYKLING: Tour de France - 16. etape (59min)
09:32
Cykling
CYKLING: LeMond on Tour (28min)
10:00
Speedway
SPEEDWAY: National League, Sverige (34min)
10:33
Atletik
ATLETIK: Junior-VM fra Eugene, USA - Dag 1  (85min)
 
11:59
Cykling
CYKLING: Tour de France - 16. etape (67min)
 
13:05
Cykling
CYKLING: LeMond on Tour (18min)
13:23
Cykling
CYKLING: Tour de France - 17. etape (247min)
17:30
Cykling
CYKLING: LeMond on Tour (28min)
17:58
Fægtning
FÆGTNING: VM fra Kazan, Rusland (107min)
 
19:45
Sport
SPORT: Campus (36min)
20:22
Sport
SPORT: Wednesday Selection (4min)
20:25
Sport
SPORT: Month selection (12min)
20:38
Ridning
RIDNING: Rolex Grand Slam - ._SHOWJUMPING_.  (63min)
21:41
Sport
SPORT: Month selection (7min)
21:48
Ridning
RIDNING: Riders Club (7min)
21:54
Golf
GOLF: Kvindernes Europa Tour fra München, Tyskland (13min)
22:08
Golf
GOLF: Golf Club (11min)
22:18
Sejlsport
SEJLSPORT: Yacht Club (3min)
22:22
Sport
SPORT: Wednesday Selection (12min)
22:33
Cykling
CYKLING: Tour de France - 17. etape (72min)
23:45
Cykling
CYKLING: LeMond on Tour (25min)
 
01:00
Cykling
CYKLING: Tour de France - 16. etape (60min)
02:00
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Tyskland - Serbien (60min)
03:00
Cykling
CYKLING: Tour de France - 16. etape (180min)
06:00
Vandpolo
VANDPOLO: EM fra Budapest, Ungarn - Herrer, gruppespil: Grækenland - Italien (45min)
06:45
Vandpolo
VANDPOLO: EM fra Budapest, Ungarn - Herrer, gruppespil: Ungarn - Kroatien (45min)
07:30
Cykling
CYKLING: Tour de France - 16. etape (45min)
08:15
Cykling
CYKLING: LeMond on Tour (15min)
08:30
Atletik
ATLETIK: Junior-VM fra Eugene, USA - Dag 1  (120min)
10:30
Cykling
CYKLING: Tour de France - 16. etape (75min)
 
11:45
Cykling
CYKLING: LeMond on Tour (15min)
12:00
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Tyskland - Serbien (75min)
 
13:15
Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Ungarn - Gruppespil: Portugal - Ungarn (75min)
14:30
Australian football
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League (60min)
15:30
Vandpolo
VANDPOLO: EM fra Budapest, Ungarn - Herrer, gruppespil: Rusland - Rumænien (30min)
16:00
Vandpolo
VANDPOLO: EM fra Budapest, Ungarn - Rusland - Tyskland (60min)
17:00
Vandpolo
VANDPOLO: EM fra Budapest, Ungarn - Herrer, gruppespil: Ungarn - Kroatien (30min)
17:30
Vandpolo
VANDPOLO: EM fra Budapest, Ungarn - Georgia - Frankrig (60min)
 
18:30
Vandpolo
VANDPOLO: EM fra Budapest, Ungarn - Herrer, gruppespil: Grækenland - Italien (30min)
19:00
Vandpolo
VANDPOLO: EM fra Budapest, Ungarn - Herrer, kvartfinale: Italien - Kroatien (60min)
20:00
Cykling
CYKLING: Tour de France - 17. etape (30min)
20:30
Vandpolo
VANDPOLO: EM fra Budapest, Ungarn - Herrer, kvartfinale: Grækenland - Serbien (60min)
21:30
Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment  (30min)
22:00
Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (60min)
23:00
Atletik
ATLETIK: Junior-VM fra Eugene, USA - Dag 1  (120min)