Eurosport

TV Guide

 
 
 

Programoversigt

00:41
Dart
DART: Top of Ghent fra Gent, Belgien (48min)
08:21
Fia wtcc
FIA WTCC: VM fra Suzuka, Japan - Kval - runde (68min)
09:28
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Sölden, Østrig - Damer, storslalom, 1. løb  (80min)
10:48
Sport
SPORT: WATTS (15min)
 
11:04
Sport
SPORT: SPORTS INSIDERS - Bode Miller (40min)
11:44
Vintersport
VINTERSPORT: Ski Pass (22min)
12:06
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Sölden, Østrig - Damer, storslalom, 1. løb  (25min)
12:30
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Sölden, Østrig - Damer, storslalom, 2. løb  (75min)
 
13:45
Sport
SPORT: SPORTS INSIDERS - Bode Miller (45min)
14:30
Stærk mand
STÆRK MAND: Champions League fra  (60min)
15:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 9: Frankfurt (TYS) - Stuttgart (TYS) (120min)
17:30
Vintersport
VINTERSPORT: Ski Pass (18min)
17:48
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Sölden, Østrig - Damer, storslalom, 2. løb  (42min)
 
18:31
Snooker
SNOOKER: Masters fra Shanghai, Kina - Finale  (90min)
20:01
Kampsport
KAMPSPORT: Fight Club (60min)
21:01
Kampsport
KAMPSPORT: Superkombat fra Geneve, Schweiz - GP Final elimination  (180min)
 
00:30
Fodbold
FODBOLD: Super League, Indien -  3. rd: Mumbai City FC (IND) - NorthEast United FC (IND) (60min)
01:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 9: Werder Bremen (TYS) - FC Koln (TYS) (90min)
03:00
Boksning
BOKSNING: IBA Intercontinental fra Frankfurt, Tyskland - Let sværvægt: D. Liebau (TYS) - E. Torres Marin (UNG) (120min)
05:00
Stærk mand
STÆRK MAND: Champions League fra  (60min)
06:00
Cykling
CYKLING: Six-day (Track Championship) fra Amsterdam, Holland - Dag 5  (90min)
07:30
Rally
RALLY: ERC, Schweiz - Dag 1  (30min)
08:00
Cykling
CYKLING: Saitama Criterium, Japan (90min)
09:30
Sport
SPORT: WATTS (30min)
10:00
Fia wtcc
FIA WTCC: VM fra Suzuka, Japan - Kval - runde (60min)
 
11:00
Alpint skiløb
ALPINT SKILØB: World Cup fra Sölden, Østrig - Damer, storslalom, 1. løb  (30min)
11:30
Vintersport
VINTERSPORT: Ski Pass (15min)
11:45
Cykling
CYKLING: Six-day (Track Championship) fra Amsterdam, Holland - Dag 5  (105min)
 
13:30
Cykling
CYKLING: Saitama Criterium, Japan (60min)
14:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 9: Werder Bremen (TYS) - FC Koln (TYS) (45min)
15:15
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 9: Dortmund (TYS) - Hannover 96 (TYS) (135min)
17:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen Half-time (60min)
 
18:30
Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 9: Bayer Leverkusen (TYS) - Schalke 04 (TYS) (120min)
20:30
Cykling
CYKLING: Six-day (Track Championship) fra Amsterdam, Holland - Dag 6  (135min)
22:45
Amerikansk fodbold
AMERIKANSK FODBOLD: NCAA Big Ten Conference, USA - Wisconsin (USA) - Maryland (USA) (120min)